Ömer Ateş Kimdir

xl16

MA Ömer ATEŞ, 1972 İstanbul doğumludur.

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü’nden 1998 yılında  çift lisans yaparak mezun olan Ömer Ateş, kısa bir süre sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek eğitimine devam etti. College of Alameda’da (Kaliforniya) temel psikoloji eğitimi alan Ateş, John F. Kennedy Üniversitesi’nde (Kaliforniya) spor psikolojisi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Amerika’da bayan ve erkek sporculara ve farklı dallarda mücadele eden takımlara psikolojik danışmanlık  yapan Ömer Ateş, 2007 yılından Türkiye’ye döndü.

Türkiye’de birçok sporcu, federasyon ve spor kulüpleri ile çalıştı ve çalışmaya devam etmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu’nda toplam 5 yıl çalışan Ömer Ateş, 2009-2011 yılları arasında, Süper Lig Üst Klasman Hakemlerine ve 2010 yılında Genç Milli Takımlar’a psikolojik destek verdi. Kendisi 2011-2014 yılları arasında  TFF’de UEFA Pro Lisans, UEFA A –  B Lisans kurslarında ve Elit Akademi Ligi antrenörlerine seminerler ve eğitimler vermiştir.  Ömer Ateş, Türkiye Tenis Federasyonu, Türkiye Yüzme Federasyonu, TED, ENKA Yüzme, G.Saray Erkek Voleybol Takımı Teknik ekibi  gibi farklı federasyonlara, takımlara ve kurumlarda eğitim seminerleri verdi, danışmanlık görevi üstlendi. Ömer Ateş Spor Toto Süper Ligi’nde mücadele eden ve A Milli Takımda oynayan bazı oyunculara danışmanlık yapmıştır. Kendisi ayrıca farklı branşlarda  mücadele eden üst düzey elit, amatör sporculara ve antrenörlere danışmanlık yapmaktadır. Ateş 2013 – 2014 yılı Şubat ayı itibari ile Lig Radyo’da Önce Zihninde Kazan Programı’nı hazırlayıp sunmuştur.

2014 yılında Çaykur Rizespor A.Ş  A Takımı’na psikolojik destek veren Ömer Ateş 2015 yılında BJK A Takımına destek vermiştir. Kendisi halen Beşiktaş Futbol Akademi Takımları’nda spor psikoloğu olarak çalışmaktadır. Ömer Ateş 2016-2017 yılları arasında Türkiye Basketbol Federasyonu Genç Milli Takımlarına psikolojik destek vermiştir. Kendisi ayrıca Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim görevlisidir. Ömer Ateş Maksimumperformans kurucusudur. Kendisi SPT Danışmanlık Şirketi ile birlikte kurumsal firmalara kişisel gelişim eğitimleri vermektedir. Ömer Ateş Eskişehir Basketbol Takımları ve Eskişehir Özel Çağdaş Okullarına Maksimum Performans olarak hizmet vermektedir. Ömer Ateş evli, bir erkek ve bir kız olmak üzere 2 çocuk babasıdır.

Ömer Ateş

Check Also

Ömer Ateş Yılın Spor Psikoloğu Seçildi

Aydın Üniversitesi ile N90 Sport Business’ın ortaklaşa düzenlediği Yılın Spor Ödülleri yarışmasında Maksimumperformans kurucusu ve Beşiktaş …