Fatih Terim’in Eleman Çıkışı

Fatih Terim Kasımpaşa maçı sonrası yaptığı basın toplantısında eleman lafına göndermede bulundu. Galatasaray Kulüp başkanı, Ünal Aysalın Fatih Terim bu kulübün elamanıdır lafını çok içerlemiş olacak ki bu söze karşılık cevabını sıcağı sıcağına vermekten çekinmedi. Oysaki Ünal Aysal bu lafı kendisi içinde kullandığı bir gerçektir. Aslında Fatih Terim’i sadece bu yakıştırmanın üzdüğünü düşünmüyorum çünkü söylediği şu cümleler her şeyi tüm detaylarıyla açıklıyor. “ Başarılı duruma rağmen karışıklık yaratılıyor ve bir camia içeride çözülebiliyormuş. Önüme çıkan engellerden sıkıldım ve yoruldum. Saha içine odaklanmak istiyorum. Saha dışı organizasyonlara konsantre olmak istemiyorum”.

Kısacası Fatih Terim burada kulüp içinde çok ciddi bir iç çekişmenin olduğunu ve bunun kendisine ve camiaya çok zarar verdiğini ifade etti. Özellikle eleman lafını iki defa tekrar etmesi de bunun göstergesiydi. G.Saray Yönetiminin bu mesajı çok iyi algıladığı ve müthiş bir hamle ile Sneijder transferini bitirerek bu açıklamanın yaratacağı olumsuz kaotik etkiyi şimdilik ortadan kaldırdığı bir gerçektir. Psikolojik savaş stratejilerinde biri olan konuyu değiştirme taktiği burada çok iyi bir zamanlama ile başarıyla uygulanmıştır. Sonuç şu ki; Fatih Terim’in sezon sonunda Galatasaray dan ayrılması sürpriz olmamalı. Eğer Galatasaray Şampiyonlar Liginde başarılı olursa kalma ihtimali olur diye düşünüyorum. Bunun altında yatan en büyük faktör Fatih Terim’in söylediklerini çok samimi ve içten bir şekilde kamuoyuyla paylaşmasıdır. Kendisinin söyledikleri, ses tonu, duyguları ve beden dili yaşadığı üzüntüyü gözler önüne serdiği gibi ne kadar samimi olduğunun da bir kanıtıdır. Artık bekleyip görmekten başka çaremiz yok.

Check Also

KUPAZEDELER

Geçtiğimiz günlerde Ziraat Türkiye Kupasında sürpriz sonuçlar alındı. Sırasıyla Trabzonspor deplasmanda Balıkesirspor’a daha sonra Fenerbahçe …