ASENA UYSAL

1993 Elazığ doğumludur. Işık Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nden 2015 yılında 3. Olarak mezun olmuştur. Şuan Marmara Üniversitesi Egzersiz ve Spor Psikolojisi Yüksek Lisans Programı’nda eğitimine devam etmektedir.

Küçük yaştan başlayarak uzun yıllar lisanslı tenis oynamıştır. Üniversitede pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer almış, üniversite öğrenci konseyinde eğitim alanında görev almıştır. Ayrıca üniversitede okuduğu sürece, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile gönüllü olarak çalışmış, farklı projelerde var olmuştur. Yazları Dünya gençlik Kamp Hizmetlerinde her yaştan çocuğa grup liderliği yapmıştır.

Oyun terapisi, Pozitif Psikoterapi gibi alanlarda eğitimi vardır ve iki yıldır İstanbul Pozitif Psikoterapi Merkezinde psikolog olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Özel İstek Acıbadem Lisesi’nde öğrencilere International Baccalaureate Programında İngilizce Psikoloji Dersleri vermektedir. Asena Uysal ayrıca Beşiktaş Futbol Akademisi’nde spor psikoloğu Ömer Ateş’in asistanı olarak çalışmaktadır.

Check Also

Cansu Buket Tokat

Cansu Buket Tokat, 1993 Kocaeli doğumludur. Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden burslu ve onur öğrencisi olarak …